Maak super easy je eigen ijs!

Wist je dat je ijsjes ook super gemakkelijk zelf maken of met je zoon of dochter?  

Deze ijsjes zijn echt super lekker en easy om te maken, superfijn om in de vriezer te hebben voor als iemand ineens trek heeft een ijsje.  En het voordeel als je zelf de ijsjes maakt, dan weet je precies wat erin gaat en dat er ook minder suiker in zit dan in de meeste kant en klare ijsjes.

Een zelfgemaakt ijsje van bijvoorbeeld yoghurt en fruit bevat ook altijd suikers. Je hebt dan namelijk de suikers uit de yoghurt (melksuikers) en de suikers uit het fruit (fruitsuikers)

Recept 1: Watermeloen waterijs

Voor 6 stuks heb je nodig:

  • 500 gram verse watermeloen
  • 60 ml koud water
  • 1 eetlepel limoensap
  • 6  muntblaadjes
  • Waterijs-vormpjes
Bereidingswijze:
Meng alle ingrediënten in de blender tot een gladde massa. Giet de massa in de waterijs vormpjes en zet ze voor 6 uur in de vriezer. 

Recept waterijsjesjpg

Recept 2: Stracciatella Blauwe bessen ijs


Voor 4 stuks heb je nodig:
  • 200 gram Stracciatella kwark van Kvarg of Optimel
  • 60 ml koud water
  • 200 gram blauwe bessen
  • IJs vormpjes
Bereidingswijze:
Meng alle ingrediënten in de blender tot een gladde massa. Giet de massa in de waterijs vormpjes en zet ze voor 6 uur in de vriezer.

straticcitalla ijsjpg

Recept 3: Vanille ananas kokos ijs


Voor 4 stuks heb je nodig:
  • 200 gram Vanille kwark van Kvarg of Optimel
  • 60 ml koud water
  • 1 theelepel gedroogde ananaspoeder van Okea Kids
  • 2 theelepels geraspte kokos
  • IJs vormpjes
Bereidingswijze:
Meng alle ingrediënten in de blender tot een gladde massa. Giet de massa in de waterijs vormpjes en zet ze voor 6 uur in de vriezer.

vanille ijsjpg


Met de genoemde merken heb ik geen samenwerkingen.
Ik vind deze producten persoonlijk goed en fijn om in recepten te verwerken.